Aparat fotograficzny dla początkującego

Choć dziś niemal każdy telefon posiada wbudowany aparat fotograficzny, na rynku wciąż jest mnóstwo urządzeń do robienia zdjęć. Nic dziwnego – amatorzy fotografii doskonale wiedzą, że nic nie jest w stanie zastąpić „prawdziwego” aparatu. W takim razie na co warto zwrócić uwagę wybierając pierwszy model?

Aparat fotograficzny można kupić już za mniej niż 500zł. Początkujący powinni zwrócić uwagę na tańsze modele. Ważnym parametrem jest bateria, która powinna dość długo trzymać. Amatorzy robią bowiem sporo zdjęć, a duża ich część może okazać się nieudana. Najlepiej postawić na aparat ze stabilizacją optyczną, która poprawi nieco jakość zdjęć.

Ci, którzy mogą więcej zainwestować mają również większy wybór. Aparaty cyfrowe w przedziale 600 – 1500zł mają większy zoom optyczny oraz lepsze możliwości obróbki fotografii. W niektórych modelach istnieje także opcja wysyłania zdjęć przez Wi-Fi. To bardzo pożyteczna funkcja, dzięki której nie trzeba zawsze mieć przy sobie kabla USB. Amatorzy powinni zwrócić uwagę również na tańsze lustrzanki, na których można jeszcze lepiej zagłębić sztukę fotografii.