Grubość materaca też ma znaczenie

15 lutego 2023 Wyłączono Przez admin

O tym, że podczas wyboru odpowiedniego dla siebie materaca powinniśmy zwrócić uwagę na jego szerokość i twardość, wie każdy. Nie mniej ważna jest jednak także grubość materaca, bo od niej także zależy komfort naszego snu. Najcieńsze materace liczą zaledwie 10 centymetrów i są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci. Materac dla nastolatków i dorosłych powinien mieć około 20 centymetrów. Od grubości materaca zależy nie tylko wygoda podczas snu, ale także to, na jakiej wysokości będziemy spać. Spanie blisko podłogi jest dla wielu atrakcyjne, ale mało higieniczne – narażamy się bowiem na działanie kurzu i brudu unoszącego się w powietrzu. 

Szeroki materac o wymiarach 160×200 cm umieszczony na dużej wysokości ułatwi nam także poranne wstawanie, bo pozwala nam przyjąć bardziej naturalną pozycję. 

Materac 160×200 – wygoda dla dwojga

Wybór odpowiedniego materaca to duże wyzwanie, zwłaszcza jeżeli ma on służyć dwóm osobom o różnych potrzebach. W takiej sytuacji warto zdecydować się na model uniwersalny, jakim jest materac 160×200 cm – doskonale wyśpią się na nim dwie osoby, nie przeszkadzając sobie nawzajem. Decydując się na materac kieszeniowy, możemy mieć pewność, że zagwarantuje nam on duży komfort snu, bowiem każda umieszczona w nim sprężyna działa niezależnie i materac ugina się tylko w miejscu nacisku. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednym łóżko mogą spać wygodnie dwie osoby o różnej wadze i żadna z nich nie będzie musiała rezygnować z komfortu. Takie materace powstają dzięki zastosowaniu w nich nowoczesnych rozwiązań, nad którymi pracowano przez długie lata.