Jaką bramę do smart home wybrać?

Jaką bramę do smart home wybrać?

14 sierpnia 2023 Wyłączono Przez admin

Każdy, kto choć raz słyszał o smart home – engocontrols wie, że do tego niezbędna jest bramka smart home, która nie zrujnuje naszego budżetu. Która z nich będzie najlepsza?

Czym jest bramka smart home?

Bramki smart home wyglądają niepozornie i zajmują niewiele miejsca. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że są małym centrum dowodzenia inteligentnych domów. Zbierają sygnały ze smart gadżetów i ułatwiają sterowanie nimi. Czym różnią się otwarte bramki smart home od zamkniętych. Którą z nich wybrać?

Bramka smart home np. engocontrols nazywana jest również mostkiem, centralką niezależnie od swojej nazwy ma to samo zastosowanie. Łączy i ułatwia sterowanie wszystkimi urządzeniami smart, które są w domu. Może swoim zasięgiem obejmować tylko 1 grupę urządzeń, np. oświetlenie lub ograniczać swoje działanie wyłącznie do produktów jednego producenta. Bramki smart home z inteligentnymi urządzeniami komunikują się za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth często wykorzystują również protokół ZigBee, który odciąża domową aplikację Wi-Fi. Z bramki smart home można sterować z poziomu aplikacji w telefonie (najczęściej, gdy kupujesz bramkę smart home, to producent udostępnia swoją aplikację).

Jedną z największych zalet bramki smart home, jest możliwość podłączenia do niej nawet kilkunastu urządzeń, którymi można zarządzać za pomocą jednej aplikacji. Niemal wszystkie bramki smart home są gotowe do działania niemal od prazu po wyjęciu z opakowania. Jeśli decydujesz się na tzw. bramki zamknięte, to niestety jesteśmy „zmuszeni”, aby pozostałe urządzenia smart home – engocontrols, były również tego producenta – tylko takie są kompatybilne z zamkniętą bramką smart home.

Ile kosztuje bramka smart home?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Cena bramki to około kilkuset złotych. Oczywiście za sprzęt renomowanej marki można zapłacić nawet tysiąc złotych. Cena jest również zależna od tego, czy wybierasz bramkę zamkniętą, czy otwartą. Jest zbyt wiele zmiennych czynników, które mają wpływ na cenę bramki internetowej np. engocontrols.