Kabel HDMI – jaki wybrać?

Zakup kabla HDMI wbrew pozorom nie jest prosty. W sklepach jest bowiem spory wybór w szerokim przekroju cenowym. W takim razie jakie parametry są najważniejsze?

Wśród kabli HDMI możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje: Standard oraz High Speed. Drugi z wymienionych typów charakteryzuje się szybszą transmisją danych i zgodny jest z sygnałem 1080p. Kabel Standard jest zgodny z sygnałami 720p oraz 1080p. Istotne jest również samo wykonanie przewodu. Jeśli zauważymy, że został on zrobiony niedbale i widoczne są jakieś mankamenty lepiej szukać dalej. Może to bowiem zadecydować o jakości przesyłanego sygnału.

Wbrew pozorom dłuższy kabel HDMI nie znaczy lepszy. Nie wybierajmy kabla „na zapas”. Najlepsze kable High Speed to te nie dłuższe niż 7,5m, a kable Standard najlepiej sprawdzają się do długości 15m. Jeśli potrzebujemy kabla o większym zasięgu dobrym rozwiązaniem będzie wzmacniacz wpinany między dwa krótsze kable. Przy znacznych długościach można bowiem stracić na jakości przesyłanego sygnału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *