Mikrofon dla gracza

Miłośnicy gier komputerowych często potrzebują specjalnego sprzętu. Jednym z urządzeń stosowanych w grach jest mikrofon. Wśród sklepowych półek można znaleźć mnóstwo modeli, co sprawia, że amator może nie poradzić sobie z wyborem. Na co powinien zwrócić uwagę?

Wielu graczy stawia na mikrofony wbudowane w słuchawki. Jest to dobry wybór ze względu na mobilność, jednak niektóre modele mają zbyt blisko umieszczone słuchawki i mikrofony, co skutkuje słabą jakością dźwięku. Najlepszy stosunek jakości do ceny mają mikrofony ze stojakiem. Ich dużą zaletą jest możliwość regulacji odległości. Ci, którzy chcą zaoszczędzić stawiają na mikrofony doczepiane do kabla słuchawek. Jednak nie wszyscy gracze będą zadowoleni z ich jakości, ponieważ charakteryzuje je spora ilość szumów.

Wybierając mikrofon do gier najlepiej kierować się własną wygodą. Nie zawsze droższy znaczy lepszy. Jeśli wiemy, że z mikrofonu na stojaku nie będzie nam dobrze korzystać postawmy na urządzenie doczepiane. Jeśli nie jesteśmy profesjonalistami i gramy amatorsko od czasu do czasu lepiej nie przepłacać.