Najlepszy GPS dla zwykłego kierowcy

GPS to urządzenie, które bez wątpienia przydaje się każdemu kierowcy. Nawet jeśli nie używamy go na co dzień istnieje duże prawdopodobieństwo, że kiedyś po prostu będziemy go potrzebować, np. jadąc samochodem w dalszą podróż. Jaki GPS warto mieć przy sobie? Czym kierować się podczas zakupu?

W telefonie czy osobno?

Wiele osób decyduje się na korzystanie z nawigacji w telefonie zamiast zakupu osobnego urządzenia GPS. Rozwiązanie to ma jednak dość sporo wad. Mapy na urządzeniach mobilnych nie zawsze są tak dokładne jak w GPSie, a ponadto korzystanie z nawigacji bardzo szybko zużywa baterię i nie jest tak płynne jak w przeznaczonym do tego urządzeniu. Zakup GPS jest więc dobrym rozwiązaniem, ponieważ sprzęt ten charakteryzuje się dużą dokładnością i można znaleźć go w niskiej cenie.

Czym się kierować?

Wybierając GPS należy zwrócić uwagę na parametry ekranu. Optymalna przekątna dla samochodów osobowych to 5 cali, a im wyższa rozdzielczość tym lepiej. Istotna jest także dokładność map, obecność bazy punktów użyteczności publicznej oraz duża pamięć wewnętrzna lub slot na karty pamięci.

Lokalizacja GPS