Odtwarzacz MP3

Odtwarzacze MP3 jeszcze kilka lat temu były topowymi urządzeniami dla wszystkich wielbicieli muzyki. Dziś za sprawą wszechobecnych smartfonów to się zmienia. Dobrą jakość dźwięki można uzyskać bowiem na telefonie. W takim razie czy warto wydawać pieniądze na osobny odtwarzacz?

Choć do każdego smartfona można podłączyć słuchawki nie wszystkich zadowala takie rozwiązanie. Osoby o szczególnie wyczulonym słuchu często słyszą szumy, które przeszkadzają im w odbiorze dźwięków z telefonu. Jednak nie zawsze jest to winą aparatu i często wystarczy po prostu wymienić słuchawki. Problemem, który z pewnością doskwiera słuchającym muzyki z telefonów jest bateria. Po włączeniu odtwarzacza dość szybko się wyczerpuje. W przypadku odtwarzaczy MP3 nie ma takiego problemu, ponieważ większość jest zasilana popularnymi „paluszkami” lub wytrzymałymi akumulatorkami.

Mogłoby się wydawać, że odtwarzacze MP3 odchodzą do lamusa, ale wiele marek wciąż produkuje nowe ulepszone modele. Takie urządzenia idealnie nadają się dla melomanów, których jakość dźwięku i wydajność baterii w smartfonach mogą odstraszać.