Poduszka – wygoda i dekoracja

19 kwietnia 2023 Wyłączono Przez admin

Nawet najbardziej komfortowa kanapa będzie jeszcze bardziej wygodna, gdy umieścimy na niej poduszki. Są one doskonałym podparciem dla pleców podczas wieczornych seansów telewizyjnych czy spotkań z przyjaciółmi przy kawie.


Poduszka z warkoczem – uniwersalny model

Poduchy mają też duży potencjał dekoracyjny i mogą odmienić nie do poznania nawet najbardziej monotonny mebel. Dzięki poduszkom możemy też w łatwy sposób zmienić wystrój pokoju w ciągu kilku chwil i niewielkim kosztem. Pasują do wnętrz w każdym stylu – zarówno tych urządzonych „na bogato”, jak na przykład glamour, jak i z prostotą i minimalistycznie. Poduszka warkocze to model, który można uznać za uniwersalny. Wykonana jest z wełny w delikatnym kremowym kolorze, co sprawia, że doskonale odnajdzie się we wnętrzach zaaranżowanych po skandynawsku. Zdobi ją jednak delikatna brokatowa aplikacja, która pięknie odbija światło, więc poduszka może być także częścią salonu w stylu glamour, nowoczesnego czy urządzonego z klasyczną elegancją.


Sposób na przytulne wnętrze

Dla uzyskania ciekawszego efektu, na kanapie warto ułożyć więcej niż jedną poduchę, najlepiej kilka. Możemy je zestawiać na różne sposoby – ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. We wnętrzu urządzonym eklektycznie możemy połączyć ze sobą poduchy reprezentujące różne, nawet bardzo odmienne style. Im większy miszmasz, tym lepiej. Kremowa poduszka warkocze może udanie kontrastować z wzorzystą i wielokolorową poduchą, a dzięki temu zestawieniu pokój zyska wyrazisty charakter. Możemy jej też użyć podczas aranżacji salonu w stonowanej kolorystyce – kremowy kolor najlepiej zestawić między innymi z różnymi odcieniami brązu, a we wnętrzu minimalistycznym, także z bielą. Poduszki dekoracyjne mogą znaleźć swoje miejsce także w sypialni, gdzie ozdobią fotel albo zaścielone łóżko. Nie tylko ozdabiają wnętrze, ale także dodają mu przytulności i tworzą kameralny, domowy klimat. Powinniśmy je dobierać tak, aby korespondowały ze stylem, w jakim urządzone jest dane wnętrze, bo wówczas będą z nim pięknie harmonizować.