Profesjonalna kamera w niskiej cenie

W dobie smartfonów coraz mniej osób korzysta ze sprzętu do robienia zdjęć lub filmowania. Jednak profesjonaliści dobrze wiedzą, że telefoniczna kamera nigdy nie dorówna tej „prawdziwej”. Wbrew pozorom dobrej klasy urządzenie do filmowania wcale nie musi być drogie. Jak znaleźć najlepsze w przystępnej cenie?

 

Spośród kamer cyfrowych na uwagę zasługuje Sony CX405 Handycam. To kompaktowy sprzęt z optycznym stabilizatorem obrazu oraz rozdzielczością 1080p w atrakcyjnej cenie. Nieco droższa jest kamera Sony PJ410 z projektorem, przekątną ekranu 2.7 cala i 30 – krotnym zbliżeniem optycznym. Ci, którzy mają bardziej ograniczony budżet mogą zastanowić się nad kamerą Panasonic HC-V160, która posiada 38 – krotne zbliżenie optyczne, cyfrowy stabilizator obrazu oraz dźwięk w systemie stereo.

 

Na rynku dostępnych jest wiele dobrej jakości kamer w przystępnych cenach. W zależności od budżetu można wybierać wśród wielu parametrów, m.in. systemu dźwięku, stabilizatora obrazu, czy zbliżenia optycznego. Profesjonalną kamerę można znaleźć już za mniej niż 1000 zł.