Projektor w naszym domu

Chyba każdy chciał kiedyś mieć prawdziwe kino w swoim domu. Za sprawą projektora można choć w pewnej części spełnić to marzenie. Jednak by tak się stało istotny jest wybór odpowiedniego sprzętu. Czym kierować się podczas zakupu?

Kupując projektor powinniśmy wziąć pod uwagę jego rozdzielczość. Najlepsza oferowana przez tego typu sprzęt to 4k, jednak cena takich projektorów jest bardzo wysoka. Jeśli nie mamy ogromnego budżetu lepiej odpuścić i postawić na projektor o rozdzielczości Full HD lub jeszcze tańszy qHD.

Projektory dzielą się na trzy typy ze względu na zasięg; cyfrowe, Short – Throw oraz Ultra Short – Throw. Pierwsze z nich mogą wymagać ustawienia nawet powyżej 3 m od ekranu. Jednak ze względu na konieczność odpowiedniego ułożenia kabli tego typu projektory mogą gubić sygnał. Dobrym rozwiązaniem są projektory Short – Throw, w których stosunek ceny do jakości jest najkorzystniejszy. Można postawić je ok. 1 m od ekranu, a ilość kabli jest mniejsza niż w przypadku projektorów cyfrowych. Urządzenia Ultra Short – Throw są zdecydowanie najwygodniejsze, ale ich ceny mogą po prostu odstraszać.