Tablet graficzny do domowego użytku

Z tabletów graficznych korzystają nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy fotografii i grafiki, którzy w domowym zaciszu tworzą prawdziwe dzieła sztuki. Jednak jeszcze przed przystąpieniem do pracy przychodzi czas na wybór idealnego urządzenia. Amatorzy mogą mieć z tym spory problem, bo wybór jest naprawdę duży. W takim razie czym należy się kierować?

Istotnym parametrem jest rozmiar tabletu. Ci, którzy w swojej pracy skupiają się na detalach powinni postawić na mniejsze modele, a osoby, które nie zwracają uwagi na szczegóły mogą wybrać tablety z większym ekranem. Najbardziej uniwersalne to te w rozmiarze A5.

Wybierając tablet graficzny nawet do domowego użytku warto nie stawiać na najtańsze rozwiązania. Pierwszy z brzegu model w niskiej cenie może odstraszyć jakością i całkowicie zniechęcić do tego typu urządzeń. Jednak nie warto też przesadzać i wybierać najdroższego tabletu w sklepie. Warto sprawdzić rankingi tego typu sprzętu i zasięgnąć opinii u znajomych lub internautów, którzy sami z niego korzystają.