Jakie wkłady do filtrów do wody są najlepsze?
20 czerwca 2023W wielu domach woda kranowa nie nadaje się do spożycia, bo zawiera zanieczyszczenia różnorodnego pochodzenia. Nieprzefiltrowana woda pozostawia na armaturze, czy różnorodnych sanitariatach nieestetyczne osady. W uzdatnianiu wody z kranu najlepiej sprawdzą się dzbanki z wkładem do filtrów do wody poprawiającymi jakość cieczy. Wybór odpowiedniego filtra pomoże pozbyć się niegestycznego osadu. Gdy wybierasz wkłady do filtrów do wody, to powinieneś rozpoznać typ zanieczyszczeń, które masz w domu. Od wyboru i zastosowania odpowiedniego wkładu jest jego skuteczność oraz usuwanie niechcianych zanieczyszczeń z popularnego H2O. Zanim zakupisz wkłady do filtrów do wody, to zapoznaj się z naszym poradnikiem, dzięki któremu wybierzesz najlepszy.
Ceramiczne wkłady do filtrów do wody
Ceramiczne wkłady do filtrów do wody wytwarzane są z glinki ceramicznej. Mogą być stosowane nie dłużej niż 24 miesiące, dzięki temu są ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem. Ten rodzaj wkładów do filtrów do wody pomaga usunąć zanieczyszczenia takie jak piasek, muł czy rdza oraz nieliczne baterie dostępne w wodzie. Baterie ceramiczne wybierane są głównie do różnorodnych filtrów kuchennych czy zlewozmywakowych.
Piankowe wkłady do filtrów do wody
Wykorzystywane są jako pierwszy etap uzdatniania wody. Najważniejszą funkcją jest zatrzymywanie i usuwanie zanieczyszczeń. Tworzone są z miękkiej pianki polipropylenowej, która świetnie zbiera wszelkie osady. Jest materiałem odpornym na działanie pasożytów nawet w wilgotnych warunkach.
Węglowe filtry do wody
Węglowe wkłady do filtrów do wody są dość powszechnym rozwiązaniem. Produkowane są z różnych rodzajów węgla, np. sypkiego aktywnego, kokosowego. Stosowane są głównie w sieciach wodociągowych. Kolejną zaletą jest poprawa smaku wody i neutralizuje nieprzyjemny zapach wody. Świetnie filtruje wszelkie zanieczyszczenia organiczne. Wydajność węgłowego wkładu do filtra do wody zależna jest od zdolności absorbującej węgla i jego porowatej struktury.