Małe, ale funkcjonalne taborety

20 czerwca 2023 Wyłączono Przez admin

Mogłoby się wydawać, że taboret to podrzędny mebel, bez którego można się obejść. Jednak i on może mieć ciekawą formę i duży wpływ na to, jak prezentuje się nasza kuchnia czy inne pomieszczenie, w którym go umieścimy.

Taboret – mebel nie tylko do kuchni

Drewniane taborety znane są od lat i właściwie dawniej były bardziej popularne niż teraz, ale może warto przywrócić należne im miejsce? Mebel ten najbardziej kojarzy się z kuchnią, gdzie korzystamy z niego, aby złapać chwilę oddechu podczas przyrządzania posiłków. Niektóre prace kuchenne wykonujemy też na siedząco, jak na przykład obieranie ziemniaków, więc taboret jest bardzo ważnym elementem wyposażenia kuchni. Przez lata nie kojarzył się on z elegancją czy wykwintnością, ale obecnie produkowane drewniane taborety to często designerskie perełki, które będą ozdobą najbardziej stylowych wnętrz. Idealnie pasują do mieszkań urządzonych w stylu boho, gdzie drewno gra znaczącą rolę. We wnętrzach skandynawskich również znajdą swoje miejsce i to nie tylko w kuchni. W sypialni taboret może przydać się w ciągu dnia, gdy się przebieramy, ale też możemy nim zastąpić szafkę nocną.

Taborety w nietypowej roli

Mimo że taborety nie są najważniejszymi meblami w naszym domu, to projektanci nie pozostają wobec nich obojętni. Dzięki ich kreatywności na rynku znajdziemy modele tych mebli o ciekawym nowoczesnym wzornictwie. Nie musimy się więc obawiać, że do naszej pieczołowicie i z dbałością o każdy szczegół urządzonej kuchni będzie on pasował jak pięść do nosa. Nowoczesne drewniane taborety mogą też stać się częścią wyposażenia eleganckiego salonu, gdzie mogą pełnić różne, czasem nietypowe, funkcje. Taboret o prostej, ale eleganckiej, formie może nam na przykład zastąpić kwietnik czy stolik kawowy. Nakryty atrakcyjną tkaniną może również stać się niebanalną dekoracją. Niewysoki taboret przyda się także w pokoju dziecięcym. Może z niego korzystać nasza pociecha podczas zabawy czy spożywania posiłków, ale przyda się także rodzicom, gdy na przykład będą chcieli czuwać przy łóżku chorego lub bojącego się samotnie zasypiać malucha.