Na czym polega wyjątkowość profili LED do szpachlowania?

Na czym polega wyjątkowość profili LED do szpachlowania?

28 czerwca 2023 Wyłączono Przez admin

Oświetlenie punktowe, narożne to coraz popularniejszy trend w wykańczaniu wnętrz mieszkalnych, przestrzeni publicznych. Do mocowania taśm diodowych służą różnego rodzaju kształtki aluminiowe. Spośród nich ciekawe aranżacje pozwalają stworzyć profile LED do szpachlowania. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu, o czym trzeba pamiętać podczas montażu?

Czym są profile LED do szpachlowania?

W przypadku konieczności montażu oświetlenia w płytach gipsowo-kartonowych należy użyć do stabilnego zamocowania taśm profili LED do szpachlowania. Pozwalają na uzyskanie efektu ciągłej linii światła, szczególnie obserwowanego w nowoczesnych, designerskich wnętrzach. Dzięki możliwości dowolnego ich docinannia, doboru pod względem szerokości, grubości kształtek, a także niewielkiej wadze, pozwalają stworzyć unikalne aranżacje przestrzeni bez obciążania konstrukcji. Spora ich część nie wymaga wcześniejszego frezowania podłoża. Profile LED do szpachlowania można montować zarówno na ścianach, jak i suficie, w tym również w narożnikach ścian i podłóg. Zaletą zastosowania tego typu kształtek jest ich nowoczesny wygląd. Po zamontowaniu sama taśma z kloszem jest ukryta, zapewniając nietuzinkowy efekt podświetlenia konstrukcji, która może np. akcentować obrysy pomieszczenia, być użyta jako oświetlenie podłogowe, witryn sklepowych, czy elewacji budynków.

Na no zwrócić podczas zakupu profili LED do szpachlowania?

Profile LED do szpachlowania sprawdzą się w przypadku wykończeń pomieszczeń z zastosowaniem gładzi, szpachli i tynku celem zbudowania sufitu podwieszanego, jak również ozdobnych gzymsów. Dzięki specjalnej konstrukcji, po zastosowaniu odpowiedniego materiału do obróbki mechanicznej widoczność krawędzi profilu jest maksymalnie pomniejszona, tworząc subtelne stylizacje z wykorzystaniem oświetlenia liniowego. Zwykle sprzedawane są one w zestawie razem z łącznikami, kloszami i zaślepkami.